Ömer Faruk Ünal: “Hakemlere yedi haftadır para ödenmiyor!”

Ömer Faruk Ünal, Türkiye Gazetesi’nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ünal, hakemler ile ilgili de çarpıcı bir iddiada bulundu.

Ünal, şu ifadeleri kullandı:

“Futbol Federasyonu’nun gücü sadece hakemlere yetiyor. TFF’nin parası ya repoda ya da altın aldılar. Şubat ayında yönettikleri maçlardan tek kuruş para alamamışlar. Merak ediyorum; Montella’nın parası bir gün gecikiyor mu? Önce borcunuzu ödeyin sonra ağalık yapın! Geçen sezonun sonunda da aynısı olmuştu, paralar ödenmiyordu. O zaman da yazmıştım, gönderilen TFF Genel Sekreter yardımcısı, “Hayır, borcumuz yok” diyerek yalan söylemişti.”

“DALLAS’IN KULAĞINI ÇEKECEK BİRİ YOK MU!”

Süper Lig hakemleri hafta başında Sapanca’da seminerdeydi. Eğitimci İskoçyalı Hugh Dallas aşırı gergin; etrafını, hakemleri sürekli haşlıyor. Kimse soru sormaya, bir şey demeye cesaret edemiyor. Hakemlerin zaten morali, motivasyonu bozuk, buna bir de Dallas’ın öfkesi, kaprisleri, saldırganlığı eklenmiş. İskoçyalı kontrolü tamamen kaybetmiş! Ne yazık ki; ayda 15 bin avro (540 bin TL) maaş verdiğimiz bu adamın kulağını çekecek biri yok!

“G.SARAY VE F.BAHÇE MAÇLARINI İSTEMİYORLAR”

Kesin 3 bilgi;

1) Hakemler, derbiler ve Süper Kupa dâhil, G.Saray ve F.Bahçe maçlarına çıkmak istemiyorlar.
2) Hakemler, yabancı hakem gelmesini kulüplerden, medyadan daha çok istiyor. Bu konuda çok samimiler, ironi yapmıyorlar.
3) Seminerde hakemlere hedefleri soruldu; hiçbirinin hedefi kalmamış. Hepsi günlük veya haftalık yaşıyor. Hayal dahi kuramıyorlar.

“MAÇI TATİL ETMELİYMİŞ!”

Evet, ben de aynı kanaatteyim! Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Halil Umut Meler, hata etmiştir, meşale atılmış, oyunu devam ettiriyor. Beşiktaş-Galatasaray maçındaki tutumunu hatırlatanlar var. Hepsi doğru… Peki, hakemlerin performans ve başarısı nasıl artar? Arkalarında çok güçlü ve dimdik duran bir TFF Başkanı şart. Hakemlerini kulüplere yem etmeyen! Meler, tatil etseydi; olaylar kontrolden çıksaydı, ihale hakeme kalırdı. Bu ülkede sonuçlara göre tavır alınır. Hakemlere cesaret verildiğine hiç şahit olmadım. Trabzon’da önceki gün yapılan toplantıda dile getirilenleri gördük. Koskoca TFF, bugün olmuş sevkler ve cezalar için bekliyor. Niye? Memleketin akıllısı hakem mi, maçı tatil edecek!

“ERTELE ERTELE OLACAĞI BUYDU”

Süper Lig 11 Ağustos’ta başladı! Sırf popülizm olsun, aman bir tatsızlık çıkmasın, lige huzursuz başlamayalım diye; Süper Kupa vaktinde oynatılmadı. Hâlbuki ağustosun ilk haftası bu kupa oynanacaktı! Bakın memleketin başına neler açtı! Riyad’da yaşananlar… Şimdi bakalım, 7 Nisan’da oynanabilecek mi? Çıkarılacak ders; tarihlerle oynamayacaksın, oyuncak olursun!

“G.SARAY YENİLSEYDİ, YETKİ İSTER MİYDİ?”

F.Bahçe yönetimi genel kuruldan ligden çekilme konusunda yetki istiyor. Genel kurulun, rengi çok net; çekilelim! Benim bu konuda iki tespitim var!

1) Diyelim ki; TFF istifa etmedi, F.Bahçe yönetimi de ligden çekilmedi, artık o yönetim kurulunu kimse ciddiye almaz.

2) G.Saray, Kasımpaşa’ya mağlup olsaydı; F.Bahçe yönetimi genel kuruldan ligden çekilme konusunda yetki ister miydi?

“O GÖREVDE BİR DAKİKA DURMAM”

Sayın TFF Başkanı; eskilerin ifadesiyle “nevi şahsına münhasır” bir kişilik. Yerine kendimi koyuyorum, o görevde bir dakika durmam! Yakın çevresi ne diyor, çok merak ediyorum! Şu saatten sonra dünyanın en doğru kararlarını alsa, memlekette yine kabul görmez. Hatta EURO 2024’te Avrupa Şampiyonu olsak yine kredisi olmayacak. Çarşıda, pazarda, iftar sofralarında, medyada, kulüpler arasında bu işlerin tek sorumlusu TFF olarak görülüyor. Fakat bakıyorum; hiçbir şey olmamış gibi, yüksek bir motivasyonla görevine devam ediyor. Bu dayanma gücüne şaşırmamak mümkün değil!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x