İstanbul’da FETÖ operasyonu! Muayene ettiği çocuklara ilaç vererek cinsel istismar oyunu kurdu

DHA

Güvenlik güçleri, FETÖ terör örgütü üyelerine geçit vermiyor.

Bu kapsamda yapılan çalışmalar her geçen gün artırılıyor.

Ekipler, örgüt mensubu olduğu belirlenen ve firari olan teröristlerin izini sürüyor.

Yapılan inceleme ve takip sonucu teröristler tek tek yakalanıyor.

Bu kez İstanbul’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

“Cinsel taciz” raporu hazırladı

İstanbul’da Adli Tıp Kurumu’nda çocuğa cinsel taciz suçlarına bakan daha sonra FETÖ üyesi olduğu için 2016 yılında KHK ile görevinden alınan şüpheli Prof. Dr. Süleyman S.Z., Bakırköy’de kendisine ait muayenehane açtı.

Klinikte, hayvanlarda kullanılan ilaçları 40’a yakın çocuğa verip hipnoz ederek onlarla ailelere ‘cinsel istismar’ tuzağı kurdu.

Burada çocuk psikiyatristliği yapmaya başlayan Süleyman S.Z., üst üste 5 ayrı çocuğa aileleri tarafından “cinsel taciz” edildiği iddiasıyla rapor hazırlayarak ilgili kurumlara gönderdi.

FETÖ operasyonu

Savcılık şikayet üzerine harekete geçti

Aynı doktor tarafından art arda gelen raporlardan şüphelenen savcılık, doktor hakkında da soruşturma başlattı.

Soruşturmada şüphelinin çocuklara tedavi esnasında anesteziyi başlatmak ve sürdürmek için kullanılan ayrıca ağrı kesimi, sedasyon ve hafıza kaybı sağlarken kişiyi trans benzeri bir duruma sokan ilacı verdiği belirlendi.

Soruşturmaya İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri de dahil oldu.

FETÖ operasyonu

5 ayrı çocuğu ikna etti

Şüphelinin bu yöntemi kullanarak 5 ayrı çocuğu cinsel istismara uğradığına inandırarak ailelerinden şikayette bulunmalarını sağladığını ortaya çıkarıldı.

Öte yandan şüphelinin ayrıca bazı çocukların ailelerini ve avukatlarını da hazırladığı raporla tehdit ederek para talep ettiğini belirledi.

FETÖ operasyonu

Yurt dışında eğitim vaadinde bulundu

Soruşturmanın ardından gözaltına alınan Süleyman S.Z’nin aynı zamanda kendisine gelen bazı çocuklara zeka testi yaptırıp ailelerine “sizin çocuklarınız zeki, yurt dışında tanıdıklarım var orada eğitim görsün” dediği, bu yöntemle FETÖ’ye üye kazandırmaya çalıştığı da saptandı.

Şüphelinin evinde yapılan aramalarda çok sayıda ketamin ve muadili olan ilaçlar ele geçirildi.

Şüpheliler yakalandı

Ekipler, çalışmaların devamında şüpheli profesöre yardım eden eşi Ö. Z.’nin FETÖ ile bağlantılı yardımcısı Ahmet A.’yı, başka bir hastanede görevli ve ketamin ilaçları getiren stajyer doktor Hüsna A. ile sekreteri İnci A.’yı da yakalayarak gözaltına aldı.

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Süleyman S.Z ile yardımcısı Ahmet A. tutuklanırken diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x